FAQ

• Jaki jest termin ważności vouchera?
Vouchery mają 365 dni ważności licząc od daty wystawienia vouchera.

• Kiedy mogę wykorzystać Voucher?
Voucher można wykorzystać przez cały okres jego ważności podczas imprez Silesia Ring Open Track. Pamiętaj jednak, że w okresie zimowym może być mniej imprez, jeżeli zgłosisz chęć realizacji Vouchera właśnie w tym okresie a nie będą zaplanowane żadne Eventy nie będziesz mógł wykorzystać Vouchera i straci on ważność.

• Jakie wymogi są stawiane kierowcy podczas realizacji prezentu?
Kierowca musi posiadać ważny dokument Prawa Jazdy kat. B, nie może być pod wpływem żadnych środków odurzających, a jego stan zdrowia nie spowoduje pojawienia się niebezpiecznych powikłań (np. choroby kardiologiczne, układu krążenia, itp.). Kierowca oraz Pasażer muszą jeździć z założonymi kaskami a samochód musi posiadać wkręcone ucho holownicze. Wyjątki od powyższych reguł oraz dokładne informacje są przedstawione w Regulaminie Silesia Ring Open Track.

• Chcę aby dziecko pojechało jako pasażer, czy jest to możliwe?
Jest to możliwe pod warunkiem, że dziecko będzie jechało w stosownym do wieku, lub wzrostu foteliku. Dziecko również musi jechać w kasku. Odpowiedzialność za dziecko leży po stronie Opiekuna Prawnego i tylko Opiekun może ostatecznie wyrazić zgodę na taką jazdę, a także poniesie wszelkie konsekwencje. Opiekun nie może również wnosić do spółki Silesia Ring wniosku o odszkodowanie w sytuacji kiedy dziecko poniesie szkodę podczas jazdy.

• Czy podczas jazdy za kierownicą samochodu należącego do Silesia Ring będzie jechał również Instruktor?
Nie jest to wymagane podczas jazd samochodami typu Lotus Elise, jazda samochodami Radical wymaga przejścia odpowiedniego szkolenia i na początkowym etapie obecność Instruktora jest obowiązkowa. Wszelkie szczegóły jazd samochodami Radical dostępne są po rezerwacji terminu pod adresem mailowym [email protected]

• Jak się ubrać podczas realizacji przejażdżki?
Podczas jazdy za kierownicą zaleca się obuwie na płaskiej podeszwie oraz odzież nie krępującą ruchu. Podczas jazdy co-drive samochodami Radical zaleca się założenie odzieży z długim rękawem i długimi nogawkami, adekwatnie do pogody w dany dzień. Każdy kierowca i Pasażer muszą również posiadać kask samochodowy lub motocyklowy z homologacją „E” ,lub homologacją do motorsportu.

• Czy mogę przedłużyć ważność Vouchera?
Jest możliwość przedłużenia ważności vouchera, który został zakupiony w Serwisie Silesiaring.pl, o 180 dni uiszczając opłatę w wysokości 50% wartości vouchera.

• Chciałbym wykupić przejazd własnym samochodem, czy robią Państwo przegląd techniczny przed wpuszczeniem na tor?
Jeżeli zauważymy, że samochód może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia, ma uszkodzone nadwozie, lub wydobywają się z niego płyny eksploatacyjne możemy odmówić wjazdu na tor. Należy również pamiętać o limicie głośności na poziomie 100 dB na obiekcie Silesia Ring. Organizator posiada odpowiednio skalibrowane urządzenie pozwalające dokładnie sprawdzić głośność pojazdu. W razie przekroczenia limitu pojazd nie zostanie dopuszczony do jazdy na torze.

• Po jakim czasie wysyłamy voucher?
Voucher w formie elektronicznej wysyłany jest do Klienta zaraz po zakupie. Voucher w formie innej niż elektroniczna najczęściej wysyłany jest przez nas w ciągu 3 dni roboczych od momentu zakupu.

• Czy trzeba wcześniej zapisać się na konkretny termin realizacji?
Każda osoba chcąca wykorzystać voucher w danym dniu musi wcześniej zgłosić chęć udziału przez rezerwację terminu na stronie Silesiaring.pl/kalendarz/ nie później niż 1 dzień (do godziny 15) przez realizacją imprezy.

• Czy mogę przyjechać z osobami towarzyszącymi?
Osoby towarzyszące są mile widziane, podczas jazdy można również jechać z jednym pasażerem (z wyjątkiem samochodu Radical należącego do Silesia Ring)

• Czy można na miejscu kupić paliwo lub gdzie mogę zatankować?
Najbliższa stacja znajduje się 8 km od toru (Orlen), natomiast 14 km od toru w miejscowości Krapkowice znajduje się stacja Shell na której można zakupić paliwo 100 oktanów.