O NAS

Tu tworzy się nowa historia polskiej motoryzacji.

Najnowszy tego typu obiekt w Polsce, ponad 3,6 km niezwykle równego asfaltu, 7 różnych konfiguracji i minimalna szerokość wynosząca 12 metrów.

Obiekt zlokalizowany w malowniczym zakątku Opolszczyzny, zaledwie 8 km od zjazdu z autostrady A4 i maksymalnie 4,5 godziny jazdy od pięciu europejskich stolic.

Kompleks Silesia Ring to pełnowymiarowy tor WYŚCIGOWY, który liczy 3636 metry i składa się z 15 zakrętów (9 prawych i 6 lewych). Prosta startowa licząca 560 metrów ma szerokość 15 metrów a tor w najwęższym miejscu – 12 metrów. Najdłuższa prosta liczy 730 metrów.

Budynek biznesowo – konferencyjny o powierzchni 1200m2 z widokiem na tor, tarasami widokowymi i wieżą startową, do budynku przyłączone są wiaty garażowe z wjazdem na pitlane.

Zapewniamy BEZPIECZEŃSTWO na wysokim poziomie, które dla naszych partnerów jest najważniejsze, tor zabezpieczony jest barierami energochłonnymi oraz pułapkami żwirowymi, dodatkowo każda impreza posiada zabezpieczenie medyczne i ppoż.

Obiekt wyposażony jest w precyzyjny pomiar czasu firmy MyLaps , który montowany jest na większości profesjonalnych torów wyścigowych na świecie.

Tor można konfigurować na 7 różnych sposobów, co jest dodatkowym atutem, który umożliwia partnerom na prowadzenie kilku prezentacji i wyścigów jednocześnie.