FAQ

• Jaki jest termin ważności vouchera?
Vouchery mają 365 dni ważności licząc od daty wystawienia vouchera.

• Kiedy mogę wykorzystać Voucher?
Voucher można wykorzystać przez cały okres jego ważności podczas konkretnych imprez Silesia Ring. Pamiętaj jednak, że w okresie zimowym może być mniej imprez, jeżeli zgłosisz chęć realizacji Vouchera właśnie w tym okresie a nie będą zaplanowane żadne Eventy / jazdy nie będziesz mógł wykorzystać Vouchera i straci on ważność.

• Jakie wymogi są stawiane kierowcy podczas realizacji prezentu?
Kierowca musi posiadać ważny dokument Prawa Jazdy kat. B, nie może być pod wpływem żadnych środków odurzających, a jego stan zdrowia nie spowoduje pojawienia się niebezpiecznych powikłań (np. choroby kardiologiczne, układu krążenia, itp.). Kierowca oraz Pasażer muszą jeździć z założonymi kaskami a samochód musi posiadać wkręcone ucho holownicze. Wyjątki od powyższych reguł oraz dokładne informacje są przedstawione w Regulaminach Silesia Ring.

• Chcę aby dziecko pojechało jako pasażer, czy jest to możliwe?
Jest to możliwe pod warunkiem, że dziecko będzie jechało w stosownym do wieku, lub wzrostu foteliku. Dziecko również musi jechać w kasku. Odpowiedzialność za dziecko leży po stronie Opiekuna Prawnego i tylko Opiekun może ostatecznie wyrazić zgodę na taką jazdę, a także poniesie wszelkie konsekwencje. Opiekun nie może również wnosić do spółki Silesia Ring wniosku o odszkodowanie w sytuacji kiedy dziecko poniesie szkodę podczas jazdy.

• Czy podczas jazdy za kierownicą samochodu należącego do Silesia Ring będzie jechał również Instruktor?
Jazda samochodami Radical wymaga przejścia odpowiedniego szkolenia i na początkowym etapie obecność Instruktora jest obowiązkowa. Wszelkie szczegóły jazd samochodami Radical dostępne są po rezerwacji terminu pod adresem mailowym [email protected].

• Jak się ubrać podczas realizacji przejażdżki?
Podczas jazdy za kierownicą zaleca się obuwie na płaskiej podeszwie oraz odzież nie krępującą ruchu. Podczas jazdy co-drive samochodami Radical zaleca się założenie odzieży z długim rękawem i długimi nogawkami, adekwatnie do pogody w dany dzień. Każdy kierowca i Pasażer muszą również posiadać kask samochodowy lub motocyklowy z homologacją „E” ,lub homologacją do motorsportu.

• Czy mogę przedłużyć ważność Vouchera?
Jest możliwość przedłużenia ważności vouchera, który został zakupiony w Serwisie Silesiaring.pl, o 180 dni uiszczając opłatę w wysokości 50% wartości vouchera.

• Chciałbym wykupić przejazd własnym samochodem, czy robią Państwo przegląd techniczny przed wpuszczeniem na tor?
Jeżeli zauważymy, że samochód może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia, ma uszkodzone nadwozie, lub wydobywają się z niego płyny eksploatacyjne możemy odmówić wjazdu na tor. Należy również pamiętać o limicie głośności na poziomie 100 dB na obiekcie Silesia Ring. Organizator posiada odpowiednio skalibrowane urządzenie pozwalające dokładnie sprawdzić głośność pojazdu. W razie przekroczenia limitu pojazd nie zostanie dopuszczony do jazdy na torze.

• Po jakim czasie wysyłamy voucher?
Voucher w formie elektronicznej wysyłany jest do Klienta zaraz po zakupie. Voucher w formie innej niż elektroniczna najczęściej wysyłany jest przez nas w ciągu 3 dni roboczych od momentu zakupu.

• Czy trzeba wcześniej zapisać się na konkretny termin realizacji?
Każda osoba chcąca wykorzystać voucher w danym dniu musi wcześniej zgłosić chęć udziału przez rezerwację terminu mailowo lub jeśli są to jazdy Open Track na stronie Silesiaring.pl/kalendarz/ nie później niż 1 dzień (do godziny 15) przed realizacją imprezy.

• Czy mogę przyjechać z osobami towarzyszącymi?
Osoby towarzyszące podczas imprez Open Track są mile widziane, podczas jazdy można również jechać z jednym pasażerem (z wyjątkiem samochodu Radical należącego do Silesia Ring)

• Czy można na miejscu kupić paliwo lub gdzie mogę zatankować?
Najbliższa stacja znajduje się 8 km od toru (Orlen), natomiast 14 km od toru w miejscowości Krapkowice znajduje się stacja Shell na której można zakupić paliwo 100 oktanów.