OTOCZENIE

Malownicze otoczenie stanowi niewątpliwy atut toru Silesia Ring. Tor zlokalizowany jest w przepięknej miejscowości Kamień Śląski, będącej prawdziwą perełką Opolszczyzny.

W bliskim sąsiedztwie toru znajdują się m.in. pole golfowe, Sanatorium Sebastianeum Silesiacum, Pałac i Park w Kamieniu Śląskim, Sanktuarium Św. Jacka.

Natura 2000

Kompleks Silesia Ring otoczony jest ochroną programu NATURA 2000. Jest to naturalny teren występowania siedlisk susła, gatunku znajdującego się pod pełną ochroną.

Trasy rowerowe i droga Św. Jakuba

Do Kamienia Śląskiego prowadzi wiele tras rowerowych, jest to popularny punkt wypadów rekreacyjnych. Przez kompleks Silesia Ring prowadzi również znany na całym świecie szlak Świętego Jakuba, oznaczone symbolem muszli. Służy on pielgrzymom, którzy w samotności lub małej grupie pragną przemierzać Europę w poszukiwaniu duchowej jedności.

Sanatorium

Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim to Centrum rehabilitacyjne, wypoczynkowe i turystyczne. Oferuje szeroką gamę usług z zakresu rehabilitacji, odnowy biologicznej i psychiczno-duchowej. Specyfika Ośrodka polega na wykorzystaniu leczniczych właściwości wód oligoceńskich do hydroterapii wg metody księdza Sebastiana Kneippa z Bawarii.

Pałac

Pałac w Kamieniu Śląskim – zabytkowy budynek, który znajduje się przy ul. Parkowej 1 w Kamieniu Śląskim. Obecnie mieści się w nim sanktuarium św. Jacka, które cieszy się dużą sławą wśród turystów i pielgrzymów.