TOR WYŚCIGOWY

Najlepszy tor wyścigowy w Polsce.

Silesia Ring jest najnowszym torem wyścigowym w Polsce i drugim pod względem długości nitki toru, która wynosi 3 636 metrów.

Zdaniem czołowych zawodników motosportu Tor Silesia Ring cechuje się jedną z najlepszych konfiguracji tego typu obiektów w Europie.

Jako jedyny tego typu obiekt w Polsce posiada pełną infrastrukturę towarzyszącą: budynek administracyjno – konferencyjny, kompleks garaży, tarasy widokowe, wieżę startową.

Lokalizacja

Tor Silesia Ring znajduje się w Kamieniu Śląskim, 30 km od Opola i zaledwie 8 km od nitki autostrady A4.

Od pięciu europejskich stolic (Berlin, Wiedeń, Praga, Bratysława, Warszawa) dzieli go maksymalnie 4,5 godziny jazdy samochodem. Dzięki znakomitej lokalizacji i bardzo dobremu skomunikowaniu, Silesia Ring jest idealnym miejscem do organizacji eventów motoryzacyjnych, imprez sportowych oraz imprez firmowych i integracyjnych.

Charakterystyka toru

Nitka Główna Silesia Ring liczy 3 636 metry i składa się z 15 zakrętów: 9 prawych i 6 lewych. 

Prosta startowa liczy 560 metrów i ma szerokość 15 metrów, a tor w najwęższym miejscu – 12 metrów.

Najdłuższa prosta liczy 730 metrów. Tor zabezpieczony jest barierami energochłonnymi oraz pułapkami żwirowymi.

Obiekt wyposażony jest w precyzyjny pomiar czasu firmy MyLaps / TagHeuer, które montowane są na większości profesjonalnych torów wyścigowych na świecie.

Cała nitka toru posiada odwodnienie liniowe dzięki czemu korzystanie z toru możliwe jest także podczas opadów deszczu.Dzięki aż siedmiu możliwym konfiguracjom toru, na obiekcie może odbywać się kilka imprez jednocześnie.

Zaplecze konferencyjno – biznesowe

Budynek biznesowo – konferencyjny o powierzchni 1200m2 z widokiem na tor, tarasami widokowymi i wieżą startową, do budynku przyłączone są wiaty garażowe z wjazdem na pitlane.

Zobacz relację z przygotowań do niezwykłych obchodów 70 lecia firmy Porsche na Silesia Ring.

MOŻLIWE KONFIGURACJE

Tor można konfigurować na 7 różnych sposobów, co jest dodatkowym atutem, który umożliwia partnerom na prowadzenie kilku prezentacji i wyścigów jednocześnie.