RADICAL DAY NA TORZE

11 lipca 2018 spędziliśmy na torze wyjątkowy dzień z marką Radical Sportscar. Fabryczny team przyjechał na nasz tor prosto z zawodów Masters of Europe na Hungaroring. Uczestnicy wydarzenia mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się nie tylko z pojazdami tej brytyjskiej sportowej marki, poznać ich niesamowite możliwości, ale również doświadczyć świata profesjonalnych wyścigów od kulis – zaprezentowanego przez kierowców i członków teamu Radical UK.

CEO Radical UK oraz szef sprzedaży i marketingu na cały świat wspólnie zaprezentowali uczestnikom historię, filozofię, doświadczenie i główne atuty marki Radical. Fabryczni kierowcy i instruktorzy jazdy pokazali charakter marki w praktyce – podczas jazd na torze.

Pomimo złych warunków pogodowych wszystkie zaplanowane jazdy odbyły się według harmonogramu. Uczestnicy podczas jazd testowo-treningowych oraz co-drive mieli okazję porównać poszczególne modele marki: SR1, SR3 oraz kosmiczny Radical RXC. Po raz kolejny sprawdziła się infrastruktura toru Silesia Ring, a przede wszystkim odwodnienia liniowe i system odprowadzania wody, dzięki którym nawierzchnia toru błyskawicznie wysycha zapewniając bezpieczne warunki do szybkiej jazdy.

Testy pojazdów zostały wzbogacone o indywidualną analizę telemetrii przeprowadzoną przez inżynierów z fabryki Radical UK, co pozwala sportowym kierowcom świadomie rozwijać kompetencje jazdy i w pełni wykorzystać możliwości jakie dają pojazdy Radical na torze.